Dyrektor Carrefour: Outsoursing systemu logistycznego oznacza oszczędności

www.portalspozywczy.pl 28 stycznia 2013 14:05

Carrefour opiera swój system logistyczny na współpracy z partnerami zewnętrznymi. Koordynacja transportu, systemy informatyczne kierujące procesem zamówień oraz optymalizacja kosztów logistycznych są zarządzane centralnie. Rozwiązanie zakładające oparcie systemu logistycznego na współpracy z partnerami zewnętrznymi pozwala na daleko idące oszczędności - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Francois Mir, Dyrektor Supply Chain i Organizacji & Systemów Carrefour Polska.

Gdy okresowo nie ma wysokiego zapotrzebowania na usługi transportowe, Carrefour nie musi ponosić kosztów utrzymania całej floty. - Daje to firmie dużo większą elastyczność oraz pozwala lepiej zorganizować dostawy towarów do sklepów w szczytach handlowych i podczas sezonowych zmian trendów konsumenckich. Możliwość współpracy z kilkoma partnerami transportowymi pozwala sieci Carrefour na konkurencyjne warunki cenowe w stosunku do sumy kosztów utrzymywania własnej floty transportowej. Z uwagi na złożoność tej współpracy, opiera się ona na długoterminowych kontraktach - mówi Francois Mir.
Systemy logistyczne sieci handlowych należą do najbardziej złożonych. W handlu wszystkie kanały dystrybucji muszą ze sobą spójnie współgrać, by podczas transportu zagwarantować pełne bezpieczeństwo produktom żywnościowym. System logistyczny Carrefour należy do jednego z najbardziej nowoczesnych w Polsce, zapewnia sprawne funkcjonowanie i koordynację pracy wielu podmiotów, do których należą producenci i dostawcy, magazyny, sklepy zamawiające towar oraz firmy odpowiedzialne za transport.

- W całym procesie zaopatrzeniowym Carrefour Polska, fundamentalną rolę odgrywa tzw. „zasada trzech": na czas, w dobrej cenie i wysokiej jakości. Właściwy przebieg procesu dystrybucji produktów oferowanych w Carrefour wymaga odpowiedniej koordynacji na etapach planowania, realizowania i kontrolowania. Niskie ceny i szeroki asortyment odpowiadający zróżnicowanym gustom klientów dowodzą skuteczności opracowanych i wdrożonych rozwiązań z zakresu logistyki - mówi dyrektor Mir.

 


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4161

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane