PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Dyrektor Kauflandu: Najtrudniej zapewnić obsadę pracowników w dużych miastach

www.pulshr.pl 8 maja 2017 11:53

Dyrektor Kauflandu: Najtrudniej zapewnić obsadę pracowników w dużych miastach Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska

- Nasze środowisko jest mocno sfeminizowane, zwłaszcza w obszarze sprzedaży, jednak, jak pokazują nasze statystyki, wprowadzenie programu 500+ nie przełożyło się znacząco na współczynnik rotacji - mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska.

Kaufland zatrudnia blisko 17 tys. osób w Polsce. Planują państwo kolejne rekrutacje?

Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska: - W związku ze stałym rozwojem naszej firmy planujemy w bieżącym roku budżetowym kilka nowych otwarć naszych sklepów, a tym samym zatrudnienie kadry na stanowiska związane ze sprzedażą. Dodatkowo rozbudowujemy nasze centra logistyczne i tu także planowany jest stały rozwój kadr na stanowiskach związanych m. in. z kompletowaniem dostaw. Na bieżąco poszukujemy także pracowników do naszej siedziby we Wrocławiu na stanowiska specjalistyczne oraz wyższego szczebla.

Mamy do czynienia z rynkiem pracownika - czy w branży handlowej jest to również odczuwalne?

- My także zauważamy ten trend w gospodarce i staramy się radzić sobie z tą sytuacją poprzez wdrażanie różnych rozwiązań. Jednym z nich jest oferowanie wynagrodzeń wyższych niż mediana rynkowa. W tym celu cyklicznie zlecamy niezależnym firmom badawczym przegląd zarobków oferowanych przez rynek i w marcu każdego roku zwiększamy poziomy wynagrodzeń, zapewniając sobie tym samym konkurencyjność rynkową.

W marcu w naszej firmie zostały wprowadzone wysokie podwyżki dla niemal wszystkich pracowników, co zagwarantowało im w umowach cykliczny wzrost wynagrodzeń. Od 1 marca zarobki 95 proc. pracowników, zarówno na stanowiskach niekierowniczych, jak i kierowniczych, wzrosły średnio o 11 proc. Kaufland systematycznie zwiększa środki finansowe przeznaczane na podwyżki. W 2014 r. było to 12 mln zł, w 2015 r. - 27 mln zł, w 2016 r. - 44 mln zł, a w tym roku to aż 55 mln zł.

W którym regionie problemy rekrutacyjne są najbardziej odczuwalne?

- Najtrudniej jest zapewnić obsadę pracowników w sprzedaży w dużych miastach, gdzie rynek pracy oferuje dużo większe możliwości zatrudnienia niż w mniejszych ośrodkach, aczkolwiek nie jest to problem, który spędza nam sen z powiek. Kilka lat temu postanowiliśmy wprowadzić dodatki do wynagrodzenia w wysokości 400 lub 500 zł brutto (w zależności od wielkości miasta), co w dużym stopniu ułatwia pokrycie bieżących potrzeb związanych z rekrutacją pracowników.

Więcej na PulsHR

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Pracownik kaufa 2017-05-10 22:04:16

    Grf nie dostali podwyżek ,tylko zwykli pracownicy i wbl . Dodatek za duże miasto przysługuje tym miejscowością co posiadają ponad 200 tyś mieszkańców , ostatnio kaufland otwiera się w mniejszych miejscowościach by nie płacić tego dodatku . Ilość osób na każdym sklepie jest minimalna , a obowiązków coraz więcej :/ . Ale co zrobić gdy pracować trzeba , a nowych miejsc pracy jak na lekarstwo .

  • Pracownik 2017-05-10 20:17:23

    Super podwyżka ale zatrudnienie tylko na3/4 etatu co daje wynagrodzenie jak najniższa średnia krajowa. Pracownik który pracuje wiele lat nie dostaje podwyżkę ale również mnóstwo nowych obowiązków. Ładnie to tylko w artykule wygląda...

  • Litwa 2017-05-09 16:38:19

    Niektóre "duże" miasta mają mniejsze obroty niż te "małe". A w małych pracownicy zasuwają za niższą kasę. No ale kto by się przejmował, skoro ważne są tylko obroty, nie ludzie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11053

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane