REKLAMA
REKLAMA

Dyrektor PRCH: Zakaz handlu w niedziele zaszkodzi bardziej, niż nowy podatek

Autor: Rzeczpospolita 15 lipca 2016 12:06

Zdaniem Radosława Knapa, dyrektora PRCH,  wprowadzenie zakazu handlu w niedziele będzie miało charakter dyskryminujący wobec podmiotów działających na rynku i wprowadza nierówne traktowanie przedsiębiorców - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Potencjalne ograniczenia wynikające z zakazu handlu w niedzielę odczują nie tylko sieci czy centra handlowe, ale także pracownicy i sami klienci, którzy często robią zakupy i korzystają z oferty usługowo-rozrywkowej centrów handlowych - mówi Radosław Knap.

Także finalna wersja ustawy o podatku dla sieci handlowych budzi nasz uzasadniony niepokój i może spowodować, że dla niektórych podmiotów, które operowały na niskich marżach, dalsza działalność w Polsce będzie nieopłacalna - dodaje.

Więcej w Rzeczpospolitej.

  • sklepikarz do 20lat 2016-07-18 09:26:10

    Ktoś tu chyba nie rozumie kto komu powinien służyć. Nie jest ważny równy dostęp koncernów i jednoosobowych detalistów do klienta lecz możliwość wyboru przez klienta pomiędzy ofertą korporacji a detalisty z sąsiedztwa. To Klient ma mieć wolność wyboru a ustawodawca musi mu to zapewnić. Zresztą wolny rynek istnieje tylko przy konkurencji a nie przy monopolu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA