REKLAMA
REKLAMA

Dyrektor sieci Netto: Prowadzimy bardzo zdrowy biznes, notujemy wzrosty przychodów i zysku

www.portalspozywczy.pl 22 maja 2015 14:52

Prowadzimy bardzo zdrowy biznes. Notujemy wzrosty przychodów ze sprzedaży oraz zysku netto i tak dzieje się od wielu lat. Nasze wyniki finansowe są zdrowe i oczywiście nadal będą rosły, bo taki jest plan – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Kent Petersen, dyrektor generalny Netto Polska.

REKLAMA

Nadal uważamy, że Polska jest rynkiem perspektywicznym, na którym chcemy się rozwijać i zwiększać liczbę naszych sklepów - dodaje.

Handel detaliczny w Polsce stoi przed dużymi wyzwaniami: deflacja, stagnacja rynku, duża konkurencja, wojna promocyjno-cenowa, a także zmieniające się preferencje konsumentów i ich słaba lojalność.

Kent Petersen mówi, że rozwój na razie ma być skromniejszy niż wcześniej zapowiadane 50 sklepów rocznie, to jednak sieć daje sygnał, że może mieć docelowo nawet trzy tysiące sklepów w Polsce, jeśli siła nabywcza konsumentów w Polsce wzrośnie do poziomu siły nabywczej konsumentów w Danii.

Sieć chce rozszerzać działalność na obecnych rynkach w Polsce i nie planuje na razie wchodzić do południowo-wschodniej Polski.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13589

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA