REKLAMA
REKLAMA

Dyrektor sieci Real: Drogie surowce uderzają w produkty pierwszej ceny

Autor: dlahandlu.pl 25 maja 2012 09:53

Na pytanie jak drogie surowce przełożyły się na sytuację na rynku marek własnych w Polsce odpowiada Jarosław Moc, dyrektor pionu marki własnej, operacyjnego wsparcia sprzedaży i zarządzania cenami w sieci Real.

REKLAMA

Wahania cen na rynku surowców bardzo utrudniają nam pracę. Producenci w pewnym momencie zgłaszają się, aby renegocjować umowy, ponieważ drożejące surowce powodują, że współpraca przestaje się im opłacać.

W przypadku sieci najbardziej dotkliwe są podwyżki cen na produktach pierwszej ceny. Producent wyrobów markowych ma większą możliwość radzenia sobie z podwyżkami. To producent decyduje gdzie będzie kompensował sobie podwyżki, może także zdecydować, w jaki sposób rozłoży ciężar wzrostu cen, na klienta czy na siebie. W przypadku marki własnej jest tylko marża sieci handlowej, która i tak jest bardzo niska, bo są to produkty, którymi sieci między sobą konkurują. Każda podwyżka jest bardzo bolesna. Co więcej nikt nie chce wykonać tego ruchu jako pierwszy, oczywiście wcześniej czy później ktoś to musi zrobić. Jednak ten pierwszy przegrywa najwięcej.

Ile produktów Real sprzedaje obecnie pod marką własną?
Na półkach sieci Real w Polsce klienci mogą znaleźć ok. 1000 produktów pod marką Real Quality (marka własna ze średniej półki - red.), a także ponad 1000 artykułów pod marką TIP (produkty pierwszej ceny - red.). Przy czym gros asortymentu marki własnej sprzedawana jest pod logo TIP.

Jaką część obrotów generują sieciowe produkty żywnościowe?
Tego nie mogę zdradzić, ale zgodny z naszymi założeniami. Mamy realny plan dwukrotnego zwiększenia udziałów marek własnych w ciągu 2-3, może 4 lat. Tempo tego wzrostu zależy od tego, jak projekty nad którymi obecnie pracujemy, będą przyjmowane przez klientów. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA