REKLAMA
REKLAMA

Dyskonty nie boją się już wprowadzać do oferty produktów droższych

Autor: biznes.pl 6 października 2014 09:17

Na rynku dyskontów w Polsce trwa zacięta walka o klienta. Widać ją przede wszystkim na przykładzie dwóch największych graczy - Biedronki i Lidla, które, choć cel mają ten sam - przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów - obrały odmienne strategie - informuje serwis biznes.pl.

REKLAMA

Jak zauważa biznes.pl, polski rynek dyskontów przeszedł w ostatnich latach widoczną przemianę. Właściwie ciężko już znaleźć sieć sklepów, która by pasowała do klasycznej definicji dyskontu - towar sprzedawany z opakowań zbiorczych, często z palet poustawianych w alejkach czy zdecydowana przewaga marek własnych. Na rynku nastąpiła zmiana jakościowa i wizerunkowa. W dyskontach można teraz znaleźć butelkę wina za 149 zł czy modną torebkę za 249 zł. Sieci nie boją się już wprowadzać do oferty produktów droższych, ale przy tym lepszych jakościowo.

Bardziej zauważalny na tym polu jest Lidl, który produkty premium wprowadza do swojej oferty regularnie, bo dla Polaków cały czas znana marka kojarzy się z wysoką jakością. Hitem tego roku jest jednak loteria w sieci Biedronka. Za każde wydane 50 złotych, klienci sieci sklepów otrzymują zdrapkę. Jako nagrodę można wygrać: 500 tysięcy bonów na kolejne zakupy o wartości 10 zł, 25 tys. ekspresów do kawy marki Italico, 400 apartów Nikon Coolpix, 300 telefonów Samsung Galaxy S4 mini, 200 tabletów Apple iPad mini, 100 konsoli Play Station 4 oraz 100 samochodów Volkswagen Golf Sportsvan - czytamy w biznes.pl.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA