REKLAMA
REKLAMA

Dzień Sprawiedliwego Handlu

Autor: IAR 8 maja 2010 22:19

Po raz czwarty w Polsce, 8 maja, jest obchodzony Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Idea sprawiedliwego handlu narodziła się, kiedy dostrzeżono, że robotnicy, rolnicy i drobni producenci artykułów z krajów Trzeciego Świata nie są sprawiedliwie wynagradzani za swoją pracę lub nie otrzymują zapłaty za swoje produkty - informuje IAR.

REKLAMA
Kamila Tyniec z PAH przypomina że w sprawiedliwym handlu ważne jest, aby cena produktu nie stanowila głównie zysku pośredników wykorzystujących robotników i rolników z krajów Trzeciego Świata. A dzieje się tak często, bo rolnicy i drobni producenci nie zdają sobie sprawy z cen produktów na rynkach światowych, łatwo ulegają presji i manipulacjom.

W Polsce tylko znikoma część produktów sprowadzanych z krajów Trzeciego Świata ma certyfikaty sprawiedliwego handlu. W Szwajcarii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii towary oznaczone tym certyfikatem stanowią już około połowy takich produktów.

Jak podają polskie organizacje zrzeszone w Koalicji Sprawiedliwego Handlu - polscy konsumenci już coraz częściej zwracają uwagę na etyczne aspekty swoich decyzji zakupowych.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12967

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA