REKLAMA
REKLAMA

E-handel: opodatkowaniu nie podlegają dochody uzyskane przez osoby prywatne

Autor: Dziennik Polski 21 marca 2011 09:59

W przypadku handlu w internecie w ramach prowadzenia działalności gospodarczej jest oczywistym, że osiągnięte w ten sposób przychody muszą być zarejestrowane i od uzyskanego dochodu trzeba odprowadzić stosowny podatek. Niejasności powstają natomiast w przypadku, gdy osoby dokonujące transakcji w sensie formalnym nie prowadzą działalności gospodarczej - czytamy w Dzienniku Polskim.

REKLAMA

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych określa, że opodatkowaniu nie podlegają dochody, jakie uzyskaliśmy, sprzedając jako osoba prywatna coś, co mieliśmy od co najmniej pół roku. Nie ma zatem powodów do obaw, że fiskus się nami zainteresuje, gdy sprzedajemy np. swoją odzież, rower, czy narty.

Gdy jednak prowadzimy sklep z rowerami, sprzedaż takiego pojazdu w Internecie może wzbudzić podejrzenia fiskusa. Będziemy się musieli sporo natrudzić, aby wykazać, że internetowa sprzedaż roweru nie ma związku z prowadzoną przez nas działalnością handlową. W tym przypadku, przepis, że rower został kupiony pół roku wcześniej, może nie mieć żadnego znaczenia - podaje "DP".


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA