REKLAMA
REKLAMA

E. Leclerc będzie tańszy niż Auchan, sieć chce zrealizować cel w ciągu 2-3 lat

Autor: dlahandlu.pl 21 października 2010 10:35

E. Leclerc będzie tańszy niż Auchan, sieć chce zrealizować cel w ciągu 2-3 lat

- Chcemy być najtańszą siecią we wszystkich kategoriach asortymentowych - mówi Michel-Edouard Leclerc, syn założyciela sieci E.Leclerc. - Po przejęciu sieci Billa zwiększyliśmy ilość asortymentu o kilkanaście procent, rozszerzyliśmy półkę i obniżyliśmy ceny od 10 do kilkunastu procent, co przyniosło wymierne efekty. W pierwszym tygodniu od wprowadzenia nowej polityki cenowej zanotowaliśmy wzrosty obrotów o kilkaset procent, a w pierwszym miesiącu obroty wzrosły o kilkadziesiąt procent - mówi.

REKLAMA

- Z analiz firmy Nielsen wynika, że sklepy Auchan i Leclerc oferują klientom towar po najniższych cenach na polskim rynku. Nasz konkurent wyprzedza nas w niektórych kategoriach, jednak dzięki przejęciu sieci sklepów Billa, a tym samym zwiększeniu siły zakupowej i powierzchni handlowej w ciągu najbliższych 2-3 lat jesteśmy w stanie wyprzedzić sieć Auchan - mówi Michel-Edouard Leclerc, syn założyciela sieci E.Leclerc.
I dodaje: - Chcemy być najtańsi we wszystkich kategoriach asortymentowych.

Szef E.Leclerca przyznaje, że myśli o rozwoju organicznym. - Ceny gruntów ostatnio spadły, dlatego nie wykluczamy inwestycji w ziemię pod budowę kolejnych placówek - mówi Michel-Edouard Leclerc.

W połowie 2009 r. sieć E.Leclerc przejęła od niemieckiego koncernu Rewe 25 supermarketów Billa. Dzięki tej transakcji francuska sieć poszerzyła swoją obecność do 13 województw.

W Polsce grupa E.Leclerc zatrudnia ok. 4800 osób, a jej obroty w 2009 roku wyniosły 2,281 mld złotych.

Sprawdź ceny w sklepach E.Leclerc


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    4,60

  • Śr

    3,11

  • Min

    2,20

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA