REKLAMA
REKLAMA

E.Leclerc chce otwierać apteki we wszystkich hipermarketach

Autor: PAP, Puls Biznesu 22 października 2012 09:00

E.Leclerc chce otwierać apteki we wszystkich hipermarketach

Jesień mocno dała w kość aptekarzom, a teraz przybędzie im jeszcze silny rywal - informuje Puls Biznesu. Mowa o drogeriach i sieciach handlowych, które coraz chętniej wprowadzają na półki farmaceutyki. Jak już pisał kilka miesięcy temu serwis portaspozywczy.pl francuska sieć hipermarketów E.Leclerc uruchomiła własną paraaptekę w Trójmieście, Zamościu i planuje kolejne takie punkty w swoich 40 hiper- i supermarketach w Polsce.

REKLAMA
- E.Leclerc chce otwierać apteki stopniowo we wszystkich hipermarketach. Niektóre już zaczęły poszerzać ofertę parafarmaceutyków - mówi Rafał Sałak, odpowiedzialny za komunikację we francuskiej sieci.

Apteki kusiły też m.in. Tesco i Biedronkę. Ustawa refundacyjna, która doprowadziła do skurczenia się rynku farmaceutycznego o ponad 1,5 mld zł, szybko zweryfikowała te plany.

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, nie zamierza już otwierać samodzielnych aptek. Z budowy sieci farmaceutycznej wycofało się również Tesco, które - jak większość marketów - ma na półkach leki OTC (bez recepty).

Sieci handlowe - w odróżnieniu od aptek - mogą reklamować leki OTC. Nowe prawo farmaceutyczne zakazało tego wyspecjalizowanym placówkom. Aptekarze szukają ratunku, dzieląc biznes na aptekę i drogerię, która może reklamować sprzedawane parafarmaceutyki.

  • Marta 2012-10-29 14:59:40

    Kupiłam raz w aptece w Tesco .Porównałam ceny .To było przed zmianami ustawy refundacyjnej , Ceny były o wiele wyższe niż w aptekach blisko domu. Od tej pory przestałam kupować w aptekach mieszczących się w galeriach handlowych. Płacą duży czynsz, musza obciążyć kosztami klienta.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA