REKLAMA
REKLAMA

E.Leclerc przeznaczy 1 mld euro na inwestycje w logistykę i modernizację hipermarketów

www.portalspozywczy.pl 29 września 2015 14:58

Michel-Edouard Leclerc, właściciel sieci handlowej E.Leclerc, zapowiedział przeznaczenie w ciągu trzech lat 1 mld euro na inwestycje w transformację cyfrową. 500 mln euro zostanie przeznaczone na rozwój logistyki, kolejne 500 mln na modernizację parku hipermarketów.

REKLAMA

Środki zostaną zainwestowane m.in. w wyspecjalizowanie witryn internetowych, rozbudowę centów logistycznych, a także sprzedaż wielokanałową.Właściciel sieci przyznał, że rozwój wielokanałowy ma ogromny wpływ na cała organizację. Jeszcze w styczniu sieć składała się z 440 punktów Leclerc Drive. W ciągu roku ich liczba ma się zwiększyć do 600.

Sieć chce pozostać konkurencyjna i z tego powodu decyduje się na zmiany w logistyce. Chodzi przede wszystkim o rozbudowę i modernizację 16 centrów magazynowych grupy, które mają być w lepszy sposób dostosowane do obsługi zamówień e-commerce.

Dlatego też planowana jest modernizacja stoisk z warzywami i owocami, rozwój projektu związanego z winiarnią L.eclerca, a także szkolenia pracowników, którzy zgodnie z zamierzeniami prezesa mają się stać ekspertami gotowymi dostarczyć klientom niezbędnych porad.

Więcej portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA