E-zakupy na raty zwiększają wartość transakcji

Autor: dlahandlu.pl 10 października 2012 15:27

Od czerwca użytkownicy Allegro mogą kupować na raty bez papierowych zaświadczeń. Ponad połowa użytkowników, która w ten sposób kupowała na platformie, dokonała najwyższej transakcji w historii zakupów. Na raty najczęściej kupowano telefony komórkowe, laptopy, tablety, meble i drobne AGD.


Od czasu wprowadzenia rat PayU na Allegro, z tej formy płatności skorzystało ponad 10 tys. użytkowników. Udostępnienie systemu płatności ratalnych korzystnie wpłynęło na decyzje zakupowe - dla ponad połowy użytkowników, którzy rozłożyli płatność na raty, była to najwyższa transakcja w ich całej historii zakupów na platformie.
- W ciągu trzech miesięcy funkcjonowania płatności ratalnych na Allegro najwięcej użytkowników wybrało tę metodę płatności w przypadku zakupów o wartości od 500 do 1000 zł. Co trzecia transakcja ratalna była pożyczką na taką właśnie kwotę - mówi Dariusz Knopiński, product manager w Allegro. Możliwość rozłożenia płatności w czasie sprawia zatem, że łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie. Z czasem przekłada się to także na większe obroty w e-sklepie.
Co czwarta osoba kupująca na raty na Allegro sfinalizowała w ten sposób transakcję w kwocie od 300 do 500 zł, a co ósma wypełniła wirtualny koszyk produktami w cenie od 1000 do 1 500 zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11084

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane