REKLAMA
REKLAMA

Echa EEC 2011: Igor Chalupec: Prowadzimy głęboką restrukturyzację Ruchu

Autor: portalspozywczy.pl 18 maja 2011 14:40

Echa EEC 2011: Igor Chalupec: Prowadzimy głęboką restrukturyzację Ruchu

Przejęliśmy od Skarbu Państwa spółkę z wieloletnimi zaszłościami. Obecnie prowadzimy bardzo głęboką restrukturyzację Ruchu, nie tylko w kontekście społecznym, ale także biznesowym - powiedział Igor Chalupec, prezes firmy Incentis, która zarządza dystrybutorem w imieniu inwestora, funduszu Eaton Park.

REKLAMA

Inwestor przejął Ruch w połowie 2010 r. i zapowiedział restrukturyzację oraz inwestycje w rozwój sieci dystrybucyjnej, hurtu, logistyki, systemów IT oraz marki. Do tej chwili trwa reorganizacja spółki, która ma się zakończyć w najbliższych miesiącach.

Jak podkreślił Igor Chalupec tak głębokie zmiany w spółce nie byłaby możliwe bez prywatyzacji Ruchu. - Poprzednie zarządy wielokrotnie zapowiadały głębokie zmiany w Ruchu. Niestety po protestach związkowców wycofywały się z nich, by po pewnym czasie ponownie zapowiadać restrukturyzację, z której ponownie się wycofywały. Dopiero przejęcie Ruchu przez prywatnego inwestora spowodowało, że związki zawodowe musiały zaakceptować nieuchronność zmian, które musiały zostać wprowadzone. To nie byłoby możliwe gdyby właścicielem spółki pozostawał Skarb Państwa. Obecne zmiany są bardzo głębokie, ale przebiegają w ciszy i spokoju.

Firma Ruch jest jednym z największych dystrybutorów prasy i produktów FMCG w Polsce. Zarządza siecią kiosków z prasą, kawiarniami, prowadzi działalność hurtową. Spółka ma obecnie ok 40 proc. udziału w rynku dystrybucji prasy w Polsce.

Igor Chalupiec, prezes spółki Incentis brał udział w debacie nt. prywatyzacji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

  • gapcio 2011-05-18 15:29:59

    nic juz nie pomoze

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12382

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA