REKLAMA
REKLAMA

EEC 2015: Wicepremier o modernizacji Śląska i zachodniej Małopolski

wnp.pl 20 kwietnia 2015 20:38

EEC 2015: Wicepremier o modernizacji Śląska i zachodniej Małopolski Na zdj. Janusz Piechociński, fot. PTWP

Wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński mówił podczas spotkania z dziennikarzami w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego o modernizacji przestrzeni gospodarczej Śląska i zachodniej Małopolski.

REKLAMA

- Planujemy, że będzie to ustawa o modernizacji terenów, na których zachwiała się produkcja przemysłowa - zaznaczył wicepremier Janusz Piechociński.

W maju materiały te mają pójść do zatwierdzenia, wcześniej będzie czas na konsultacje społeczne. 

Wicepremier wskazywał między innymi na wzmacnianie specjalnych stref ekonomicznych oraz budowę szkolnictwa zakładowego.

Istotne będzie wsparcie dla przedsiębiorstw, które już funkcjonują na tym terenie, zarówno dla Śląska, jak i zachodniej Małopolski dedykowane będą środki z krajowego oraz unijnego budżetu.

- Rozpoczynamy od Śląska i zachodniej Małopolski, bowiem skala wyzwań na tym terenie jest największa - podkreślił Janusz Piechociński. - Ma to być duży projekt ponadbranżowy, ukierunkowany na innowacyjność oraz wzrost efektywności.

Janusz Piechociński zaznaczył również, że kontynuowany będzie program wsparcia eksportu. Celem jest wyprowadzenie co najmniej 50 proc. polskiego eksportu poza Unię Europejską.

- Nie zapominamy o żadnym rynku zagranicznym, każdy jest w orbicie naszych zainteresowań - zaznaczył wicepremier Piechociński.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA