REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

EI: W tym roku otworzymy około 100 sklepów Dino

www.portalspozywczy.pl 18 maja 2015 16:22

EI: W tym roku otworzymy około 100 sklepów Dino fot. marketdino.pl

Jesteśmy mniejszościowym partnerem w sieci Dino kontrolowanej przez pana Biernackiego, co praktycznie uniemożliwia nam inwestycje w inne sieci. Dino rozwija się w sposób organiczny, m.in. dlatego że sieć sama kupuje ziemię i buduje na niej sklepy, a nie dzierżawi. Ten model biznesowy wyklucza rozwój poprzez przejęcia mniejszych sieci - mówi Jacek Siwicki, prezes Enterprise Investors.

REKLAMA

- Nie stanowi to jednak przeszkody dla rozwoju. W tym roku otworzymy zapewne około 100 sklepów, więc tempo rozwoju jest naprawdę imponujące. Natomiast, jeśli kiedyś zakończymy współpracę z Dino, wtedy nasze zainteresowanie może objąć inne firmy z branży. Jednocześnie współpraca z Dino nie blokuje ewentualnych działań poza Polską. Bardzo podobny projekt realizujemy w Rumunii, gdzie jesteśmy 100 proc. właścicielem sieci handlowej Profi - wyjaśnia Jacek Siwicki.

- Profi rośnie równie szybko jak Dino. To nawet dość zabawne obserwować jak te dwa zespoły menadżerskie podejmują ze sobą zdrową rywalizację. Jedni próbują udowodnić drugim, że potrafią więcej. Generalnie, w krajach środkowej Europy nie wykluczamy możliwości inwestycji w handel, zwłaszcza w segmencie convenience shopping, czyli sklepów zlokalizowanych blisko klienta. Wierzymy, że ten segment ma przed sobą dobre perspektywy. Jeśli zaś chodzi o przemysł spożywczy to mieliśmy w zeszłym roku zaawansowane negocjacje w ramach trzech projektów. W tej branży zazwyczaj rozmowy toczą się w kontekście przejęcia firmy produkcyjnej od jej założycieli. Oznacza to proces trudny i skomplikowany psychologicznie. Założyciele firmy po dwudziestu kilku latach działania na rynku często nie są pewni swojej decyzji – jednego dnia chcą sprzedać biznes, drugiego się rozmyślają, trzeciego znów zmieniają zdanie… I tak to się wielokrotnie powtarza. Takich przypadków w naszej całkiem niedawnej historii mieliśmy już kilka. Jeden z naszych partnerów specjalizuje się wręcz w poszukiwaniu tego typu projektów, dzięki czemu wciąż jeździmy na spotkania i uczestniczymy w negocjacjach. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości coś w tej szerokorozumianej branży spożywczej się wydarzy - mówi prezes EI.

  • xxx 2015-05-31 21:03:23

    chamska obsługa hmm jak tak szanują pracowników jak złodziei , wykorzystują do maximum a płaca minimum to co sie dziwicie

  • WSzary 2015-05-20 08:56:19

    Brud, chamska obsługa, ceny pod produktami niższe niż w rzeczywistości... Oszustwo na olbrzymią skalę. Nie robię tam zakupów!

  • Maria 2015-05-19 14:26:20

    Już nie chodzę do tego sklepu po zakupy gdyż sa tam tylko wyświchtane towary z dużych molochów, które w innych marketach są tańsze. Brak mi zdecydowanie takich towarów od małych rodzinnych firm. Chodzę więc do takich sklepów, gdzie mogę nabyć takie produkty sopozywcze.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15778

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1209818

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA