Eko Holding sprzeda siedem spółek za 15 mln zł

Autor: PAP 22 września 2012 15:56

Eko Holding podpisała ze swoimi większościowymi akcjonariuszami: Krzysztofem i Marzeną Gradeckimi warunkową umowę pośredniej sprzedaży wszystkich posiadanych przez spółkę udziałów i akcji w siedmiu spółkach zależnych za 15 mln zł - podał Eko Holding.


Spółka podała, że sprzeda Gradeckim udziały w "spółkach niepodstawowych": Asort Dystrybucja, Podkarpackiej Sieci Hurtowo-Detalicznej Astra w likwidacji, PGD Polska, Aligator, Rabat Detal, Rovita oraz Yoko.
"Umowa zobowiązuje także spółkę do sprzedaży w ramach transakcji udziałów w PGD wyemitowanych w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego związanego z wniesieniem lub sprzedażą udziałów i akcji spółek niepodstawowych" - podano.
"Cena za akcje i udziały spółek niepodstawowych wynosi 15 mln zł i została obliczona jako różnica pomiędzy wartością przedsiębiorstw (enterprise value) spółek niepodstawowych uzgodnioną na kwotę 80 mln zł, a wartością długu oprocentowanego spółek niepodstawowych wynoszącego na dzień 30 czerwca 2012 r. 65 mln zł. Cena sprzedaży będzie płatna gotówką w dacie realizacji transakcji" - podano.
Kupujący zobowiązali się też m.in. przejąć zobowiązania spółki na kwotę 1,6 mln zł dotyczące nabycia akcji w Rovita oraz zwolnić spółkę i jej spółki zależne z obowiązku poręczeń spłaty zobowiązań kredytowych zaciągniętych przez spółki niepodstawowe w maksymalnej wysokości 28,3 mln zł, zaś Eko Holding zobowiązała się zwolnić spółki niepodstawowe z poręczeń udzielonych przez te spółki na zabezpieczenie spłaty zobowiązań kredytowych zaciągniętych przez Eko Holding i jej spółki zależne niebędące spółkami niepodstawowymi.
Warunkami zawieszającymi realizacji transakcji są: nabycie przez Ecorse Investments akcji Eko Holding w wyniku wezwania, przeniesienie na PGD udziałów i akcji pozostałych spółek niepodstawowych, uzyskanie wymaganych zgód korporacyjnych oraz zrzeczenie się praw pierwszeństwa nabycia udziałów.
Wcześniej we wrześniu Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International Corporation, wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding po 4,1 zł na akcję, a zapisy potrwają od 28 września do 29 października. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli złożone zapisy będą obejmować nie mniej niż 80 proc. akcji spółki.
W raporcie po pierwszym półroczu 2012 roku Eko Holding podawała, że Krzysztof i Marzena Gradeccy mieli łącznie 55,4 proc. udziału w głosach na WZ spółki.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11272

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane