PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Eksperci: Handel czeka uberyzacja

Autor: MondayNews 10 października 2017 09:35

Eksperci: Handel czeka uberyzacja fot. materiały prasowe

Według części ekspertów, za 5-10 lat znikną z rynku sklepy, które nie zdołają dostarczyć klientom żywności w ciągu 1-2 godzin. Polacy będą zamawiać produkty w drodze do pracy i odbierać je po powrocie do domu, tak jak robią to już Amerykanie. Realizację masowych, szybkich i tanich dostaw umożliwi ekonomia współpracy. Dzięki rozładowaniu tzw. peaków sprzedażowych, sieci handlowe obniżą koszty dystrybucji. E-klienci otrzymają swoje artykuły na czas, a odwiedzający placówki zarobią dodatkowe pieniądze.

– Świat postępuje tak szybko, że trudno prognozować, jak ekonomia współpracy zmieni oblicze handlu w perspektywie 5 czy 10 lat. Wiadomo, że dziś Polacy żyją szybko, pracują dużo i są mocno zdigitalizowani. Dlatego, boom na rynku e-commerce wybuchnie, wzmocniony nowymi formami biznesu i konsumowania. E-rynek szybko wzrośnie, a w związku z tym sklepy zyskają nieklasyczne funkcje. Wśród nich będą m.in. platformy dostarczania i odbierania towarów czy też przechowalnie zamówionych zakupów. Szykuje się na tym tle jakościowa zmiana. I handel o tym wie, nie tylko firma Amazon –­ podsumowuje dr Maria Andrzej Faliński. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Smart shopper Warszawa 2017-10-14 10:15:03

  Tak tak, ekspercie :-) Przypomniam , ze mialy już zniknąć hipermarety. I miały znikąć sklepy osiedlowe LOL

 • Karol 2017-10-10 17:15:23

  A kiedy takie zmiany na rynku hurtowym?

 • uberyzator 2017-10-10 15:02:53

  Uberyzację już przeprowadza Shoplens.eu;

  towar trzymany jest w domach osób fizycznych i przez nie dostarczany do Klientów znajdujących się do 1km od miejsca przechowywania towaru.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane