PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Ekspert: Inwestorzy trzymają stronę Eurocashu

Autor: www.dlahandlu.pl 10 sierpnia 2011 13:40

- Emperia miała prawo odstąpić od umowy z Eurocashem na mocy porozumienia z 21 grudnia 2010. Nie znamy jednak treści umowy inwestycyjnej, trudno więc spekulować o rozstrzygnięciu tej patowej sytuacji. Sprawa prawdopodobnie rozstrzygnie się w sądzie - uważa Krzysztof Kozieł, analityk Biura Maklerskiego BGŻ S.A.

- Wycena giełdowa Eurocashu uwzględniała przejęcie Tradisu, co widać po reakcji inwestorów. Na wczorajszej sesji kurs Eurocashu spadał o 17 proc. by zamknąć się na poziomie niższym o 4,13 proc. w stosunku do wtorkowego otwarcia. Bardziej pesymistyczny scenariusz zrealizował się w przypadku akcji Emperii: spadki wyniosły aż 12 proc. na zamknięciu.
Wydaje się, że inwestorzy trzymają stronę Eurocashu i raczej nie wierzą, że Emperii uda się uzyskać tak wysokie odszkodowanie.Co dla Emperii oznacza ewentualne zatrzymanie Tradisu? Powrót do sytaucji sprzed porozumienia z Eurocashem. Segment hurtowy potrzebuje konsolidacji a możliwości przejęć jest naprawdę niewiele. Emperia musi pomyśleć o strategii rozwoju, zwłaszcza że giełdowy dystrybutor nie rezygnuje ze sprzedaży detalicznej części biznesu - dodaje Krzysztof Kozieł.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • LU 2011-08-10 14:27:51

    Cóż za przemyślenia Panie analityku...

    Czy kurs CHF tez Pan przewidział...?

    Czasy takie iż wkrótce wszyscy analitycy poszukają innego zajęcia....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11419

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane