REKLAMA
REKLAMA

Ekspert: Jak wyniki Biedronki wpłyną na strategię cenową sieci

Autor: dlahandlu.pl/ 4 sierpnia 2014 12:34

Biedronka, aby wygrać konkurencję z innymi sieciami handlowymi o miano „najtańszej na rynku" zainwestowała sporo. Z jednej strony inwestowała w budowę pożądanego wizerunku cenowego, tak aby na pytanie: „jaka sieć jest najtańsza?" większość z nas odpowiadał „Biedronka". Z drugiej inwestowała w same ceny - obniżając ich poziom. I chyba w tych inwestycjach zbyt się zagalopowała - komentuje dla portalu dlahandlu.pl Maciej Kraus, dyrektor Fern Partners, firmy specjalizującej się w zarządzaniu cenami.

REKLAMA

- W połączeniu ze spadającą sprzedażą detaliczną w Polsce wynik Biedronki jest niższy od oczekiwań jej właścicieli.  Powstaje więc pytanie: co teraz, czy Biedronka podniesie ceny? Wydaje mi się, że raczej powinna się tematowi cen przyjrzeć jeszcze raz bardzo dokładnie. Z pewnością podwyżka cen „wszystko w górę o X proc." to jedno z gorszych rozwiązań, jakie mogliby wybrać zarządzający siecią. Decyzje powinny być poparte dogłębną analizą wrażliwości cenowych, m.in. jak ruch cen wpłynie na ilość sprzedaży oraz wizerunek cenowy sieci oraz które produkty najbardziej wpływają na to, że uważamy dany sklep za tani - tłumaczy Maciej Kraus.
Efektywna strategia cenowa nie polega na prostym podniesieniu cen cennikowych i czekaniu na efekty. Droga do zwiększenia zysku, dzięki lepszemu zarządzaniu cenami, wiedzie przez systematyczne poszukiwanie drobnych usprawnień. Jak wskazują praktyka i doświadczenie, konieczne jest przejście czterech etapów. W kolejności są to: analiza sytuacji rynkowej, podjęcie decyzji cenowej, efektywne wdrożenie cen oraz monitoring efektów podjętych działań.
  • PolaX 2014-08-04 21:43:35

    Dobrze, że grają i tworzą jeszcze tacy jak Tadek Firma, tworzą się patriotyczne inicjatywy i oby takich jak najwięcej fb .com/stopDyskontom

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA