REKLAMA
REKLAMA

Ekspert o podatkach dla sieci handlowych: Zostaną przerzucone na klientów

Autor: biznes.pl/dlahandlu.pl 19 maja 2015 10:13

W telewizyjnej debacie kandydat na prezydenta Andrzej Duda zapowiedział, że chce opodatkować wielkie zagraniczne sieci handlowe i banki, żeby w ten sposób sfinansować zwiększenie kwoty wolnej od podatku. - Musimy mieć świadomość, że ten podatek zostanie przerzucony na klientów – podkreśla w rozmowie z biznes.pl ekonomista Marek Zuber.

REKLAMA

- Pojawiło się hasło zwiększenia kwoty wolnej od podatku i finansowania tego zwiększenia - to jest nowość. Finansowanie tego zwiększenia miałoby być z wprowadzenia podatku dla sieci handlowych i od aktywów bankowych. Musimy jednak zrozumieć, że to nie działa tak, że ktoś się z nami podzieli zyskiem, ten podatek zostanie przerzucony w całości albo w prawie całości na klientów. Jednak moim zdaniem warto ten plan wcielić w życie, to rozwiązanie ma sens - uważa ekonomista Marek Zuber.

  • jasio 2015-05-19 20:21:42

    Ekspert zapomniał jeszcze dodać (czytaj: postraszyć), że sieci zaraz zaczną zwalniać rzesze pracowników ostatnio coraz częściej ładnie zwanych "doradcami klienta", aby poczynić oszczędności i mieć z czego zapłacić te wyższe podatki.

  • gość 2015-05-19 14:26:25

    Ekspert głupoty mówi, gdy sieci zwiększą ceny to wreszcie nasze sklepy może będą miały szansę na normalną konkurencję

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12311

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA