REKLAMA
REKLAMA

Ekspert o różnicowaniu płac w handlu ze względu na region

www.portalspozywczy.pl 23 marca 2016 10:21

Ekspert o różnicowaniu płac w handlu ze względu na region fot. Artur Skiba

W branży handlowej słychać czasem głosy postulujące zróżnicowanie płacy minimalnej między pracownikami z miast i ze wsi. - Implementacja tego postulatu może być zadaniem karkołomnym - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Artur Skiba, prezes Antal International.

REKLAMA

W branży handlowej - podobnie jak w innych sektorach - są zwolennicy zróżnicowania płacy minimalnej między pracownikami z miast i ze wsi. Na ile jest to według Pana możliwe do przeprowadzenia oraz na ile jest to zasadne?

- Postulat ten jest często podnoszony ze względu na fakt, iż koszty utrzymania w dużym ośrodku miejskim są wyższe, niż w mniejszej miejscowości. Natomiast implementacja tego postulatu może być zadaniem karkołomnym - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Artur Skiba, prezes Antal International.

Podkreśla, że duże sieci handlowe mają standardowe siatki płac, niezależne od miejsca pracy. Powinniśmy na to spojrzeć także przez pryzmat zjawiska migracji zarobkowej ze wsi i małych miast do dużych ośrodków.

- Wprowadzenie dysproporcji w wynagrodzeniach w zależności od lokalizacji miejsca pracy może w dłuższej perspektywie pogłębić taką tendencję i wpłynąć na postępujące wyludnianie się mniejszych miejscowości - tłumaczy Artur Skiba.

Więcej na portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13452

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA