REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Ekspert: Technologie wideo mogą zwiększyć sprzedaż o kilka proc.

Autor: dlahandlu.pl 22 września 2016 10:32

Światowy rynek wideo analityki wzrasta co roku o około 20 proc. W 2021 roku ma być wart ponad 4 mld dolarów. Zdaniem Mariusza Chochołka, prezesa Integrated Solutions, takie rozwiązania pomogą mierzyć skuteczność akcji marketingowych, zredukują kolejki i przyspieszą obsługę klienta.

REKLAMA

- O ile śledzenie ścieżek zakupowych użytkowników w sklepach internetowych jest już pewnym standardem, to w offline z takich narzędzi nadal korzysta tylko część największych sieci detalicznych. Tymczasem nasze doświadczenia pokazują, że analiza tego, w jaki sposób klient porusza się po sklepie, na co zwraca uwagę, w jaki sposób reaguje na promocje, potrafi zwiększyć przychody w danym punkcie sprzedaży nawet o kilka procent. W dobie wysokiej konkurencyjności rynków, za wideo analityką stoją zatem konkretne korzyści finansowe – mówi Mariusz Chochołek z Integrated Solutions.

Globalne badania pokazują, że wzrost zainteresowania takimi technologiami może wynikać także ze zmian w zachowaniu samych konsumentów. 84 proc. posiadaczy smartfonów, mających 18-35 lat, chciałoby otrzymywać wiadomość od marki podczas wizyty w jej sklepie. Z kolei blisko jedna trzecia twierdzi, że ta informacja mogłaby być dopasowana do ich wcześniejszych zachowań z sieci.

Według Mariusza Chochołka przyzwyczajeni do intuicyjności dokonywania zakupów przez internet, wkrótce tego samego będziemy oczekiwać od sklepów stacjonarnych. – Ważną zaletą wideo analityki jest to, że umożliwia personalizację sprzedaży pod kątem demografii czy preferencji konsumenta, bazując na statystykach a nie danych osobowych – dodaje ekspert.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    3,98

  • Śr

    3,03

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16087

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA