Elektra Plus wybuduje w Gorzowie centrum handlowe za 60 mln zł

Autor: dlahandlu.pl/PAP 14 października 2010 15:56

Około 60 mln zł będzie kosztowała budowa galerii handlowo-usługowej na osiedlu Górczyn w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestorem jest Elektra Plus.

Planowany termin oddania inwestycji do użytku to wiosna 2012 roku. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma King Sturge.

Nowy obiekt powstanie na działce kupionej w 2008 roku od Spółdzielni Mieszkaniowej "Górczyn". Rok później miasto zmieniło plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego, co otworzyło drogę do realizacji inwestycji. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt usługowo-handlowy średniej wielkości o powierzchni całkowitej ponad 23 tys. metrów kwadratowych.

W 4-kondygnacyjnym budynku, znajdzie się ponad 70 sklepów w tym supermarket spożywczy o pow. 1200 mkw., lokali usługowych i gastronomicznych. Powierzchnia najmu wyniesie 10,5 tys. metrów kwadratowych. Z szacunków inwestora wynika, że galeria wygeneruje ok. 400 miejsc pracy.

Inwestor wyda także 5 mln zł na budowę ulicy prowadzącej do galerii, dużego parkingu i zagospodarowanie okolicznego terenu.

Firma Elektra Plus należy do grupy spółek powiązanych ze sobą kapitałowo. W Polsce wybudowała wiele obiektów komercyjnych m.in. Galerię Kasztanową w Pile (woj. wielkopolskie).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11051

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane