REKLAMA
REKLAMA

Emperia broni się przed przejęciem, rada nadzorcza spółki wyda 40 mln zł na skup akcji własnych

Autor: PAP 18 września 2010 12:08

Rada nadzorcza Emperii upoważniła zarząd do skupu akcji własnych. Na buy back może wydać do 40 mln zł. To przy obecnej cenie akcji prawie 3 proc. kapitału. Rada wydała także zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego w drodze emisji do 755.758 nowych akcji.

REKLAMA

Zwołane na 13 października NWZA ma wyrazić zgodę na przeprowadzenie programu skupu akcji własnych przez spółkę w celu ich umorzenia. Zgodnie z projektem uchwały, akcje mogą być kupowane w drodze ogłoszenia wezwań lub też na rynku regulowanym.

"W ramach realizacji programu przedmiotem nabycia mogą być akcje własne spółki, których łączna wartość nominalna nie przekracza łącznie 25 proc. kapitału zakładowego (bez uwzględniania wartości nominalnej akcji własnych nabywanych przez spółkę na podstawie art. 362 § 1 pkt 8 Kodeksu spółek handlowych)".

Maksymalna wysokość zapłaty za nabywane w ramach programu akcje, powiększona o koszty ich nabycia, nie może przekroczyć kwoty 500 mln zł.
Zwołane na 13 października NWZA ma też upoważnić zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitalu docelowego z pozbawieniem lub ograniczeniem prawa poboru.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA