REKLAMA
REKLAMA

Emperia odstępuje od umowy z Eurocash i chce 200 mln zł odszkodowania

Autor: www.dlahandlu.pl 9 sierpnia 2011 09:17

Emperia odstępuje od umowy z Eurocash i chce 200 mln zł odszkodowania

Emperia poinformowała, że spółka zależnafirmy - P1 sp. z o.o. - złożyła 9 sierpnia oświadczenie o odstąpieniu od umowy inwestycyjnej, wzywając jednocześnie Eurocash do zapłaty zryczałtowanego odszkodowania w wysokości 200 000 000 zł

REKLAMA

- Zważywszy, iż do dnia 15 lipca 2011 roku, ani w dodatkowym terminie wyznaczonym przez Emperię, Eurocash nie dokonał płatności ceny za udziały,  zarząd spółki informuje, że podejmowane przez niego działania mają pełną akceptację rady nadzorczej Emperii. W ocenie zarządu i rady nadzorczej podjęte działania służą interesom jej akcjonariuszy i zostały podjęte w trosce o dobro emitenta, Grupy Dystrybucyjnej Tradis (będącej częścią Emperia) i jej klientów. W opinii zarządu nie dojście do skutku transakcji przewidzianej w umowie inwestycyjnej nie będzie stanowiło przeszkody w wysiłkach Grupy Dystrybucyjnej Tradis zmierzających do zdobycia pozycji lidera polskiej dystrybucji FMCG - poinformowała spółka.

Przypomnijmy, jeszcze w połowie lipca zarząd Emperii informował, iż Emperia i Eurocash prowadzą rozmowy w celu ustalenia, czy możliwym jest wypracowanie rozwiązań mających na celu usunięcie zaistniałych między stronami rozbieżności.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA