REKLAMA
REKLAMA

Emperia planuje skup akcji za 200 mln zł

Autor: PAP 14 września 2012 21:08

NWZ Emperii, zwołane na 11 października, rozpatrzy projekt uchwały o skupie akcji własnych za maksymalnie 200 mln zł w celu umorzenia - wynika z projektów uchwał.

REKLAMA

Z projektów wynika, że zarząd Emperii będzie mógł zlecić spółce lub spółkom zależnym nabywanie akcji Emperii w celu ich późniejszej odsprzedaży spółce.

W wyniku buybacku Emperia bezpośrednio lub pośrednio posiadałaby nie więcej niż 33 proc. wszystkich akcji spółki.

"W przypadku nabywania akcji w obrocie poza rynkiem regulowanym cena za akcję nie może być wyższa od ważonej obrotem średniej ceny akcji spółki notowanych na GPW, ustalonej na podstawie kursów zamknięcia z ostatnich 3 miesięcy sprzed dnia podania do publicznej wiadomości zamiaru nabycia akcji powiększonej o 5 proc." - napisano.

Na skup akcji własnych przeznaczona miałaby być kwota nie większa niż 200 mln zł. Skup miałby trwać maksymalnie do 31 grudnia 2014 roku.

"Środki przeznaczone na zakup akcji własnych spółki będą pochodzić ze środków spółki zależnej lub spółek zależnych, w tym ze środków pochodzących z finansowania zewnętrznego, a w szczególności uzyskanych z emisji obligacji przez spółkę zależną lub spółki zależne (...)" - napisano.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA