REKLAMA
REKLAMA

Emperia rezygnuje z Delimy. Nie będzie rozwijała tego konceptu

Autor: www.dlahandlu.pl 31 sierpnia 2012 10:46

Emperia rezygnuje z Delimy. Nie będzie rozwijała tego konceptu

Na posiedzeniu zarządu spółki Stokrotka, po zapoznaniu się z wynikami sklepów delikatesowych działających pod nazwą Delima i przeprowadzonej analizie, została podjęta decyzja o zaprzestaniu dalszego rozwijania tego formatu sklepów. W związku z powyższym spółka nie będzie otwierała kolejnych sklepów delikatesowych.

REKLAMA
Jak poinformowała spółka, jednocześnie zostanie przeprowadzone postępowania sanacyjne w stosunku do aktualnie istniejących lokalizacji, które będzie obejmowało w szczególności takie działania jak: przekształcenie części sklepów w supermarkety Stokrotka, zmniejszenie kosztów operacyjnych sklepów oraz renegocjacje warunków istniejących umów najmu w zakresie czasu obowiązywania, stawek czynszu oraz wielkości wynajmowanej powierzchni.
Sklepy Delima znajdują się w galeriach handlowych, w których spółka Stokrotka prowadzi działalność na podstawie umów najmu zawartych na czas określony tj. 10 lat. Zarząd Stokrotka Spółka z o.o. oszacował, że konsekwencją podjętej uchwały będzie zawiązanie rezerwy kosztowej w kwocie 45.959 tys. złotych. 

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA