REKLAMA
REKLAMA

Emperia wyda 200 mln na skup akcji

Autor: PAP 12 października 2012 18:01

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Emperii zdecydowało o skupie maksymalnie 33 proc. akcji własnych do umorzenia za nie więcej niż 200 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA
Zarząd Emperii będzie mógł zlecić spółce lub spółkom zależnym nabywanie akcji Emperii w celu ich późniejszej odsprzedaży spółce.
W przypadku nabywania akcji w obrocie poza rynkiem regulowanym cena za akcję nie może być wyższa od ważonej obrotem średniej ceny akcji spółki notowanych na GPW, ustalonej na podstawie kursów zamknięcia z ostatnich 3 miesięcy sprzed dnia podania do publicznej wiadomości zamiaru nabycia akcji powiększonej o 5 proc.

Skup może trwać do 31 grudnia 2014 roku.

Spółka podała, że środki przeznaczone na zakup akcji własnych spółki będą pochodzić ze środków spółki zależnej lub spółek zależnych, w tym ze środków pochodzących z finansowania zewnętrznego, a w szczególności uzyskanych z emisji obligacji przez spółkę zależną lub spółki zależne.

Akcje mogą być skupowane w wezwaniu.

Akcjonariusze zdecydowali też o emisji obligacji przez spółkę zależną, a łączna wartość nominalna emisji obligacji będzie nie wyższa niż 200 mln zł.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA