PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Eurocash chce osiągnąć w akcjonariacie Emperii co najmniej 50 proc. udziału

Autor: PAP 14 września 2010 13:08

Eurocash chce osiągnąć w akcjonariacie Emperii co najmniej 50 proc. udziału

Eurocash chce mieć minimum 50 proc. udziału w akcjonariacie Emperii Holding - poinformował na konferencji prasowej prezes Eurocashu Luis Amaral. - Minimalny poziom, jaki chcemy osiągnąć w akcjonariacie Emperii Holding to około 50 proc. - powiedział prezes.

Amaral uważa, że zaproponowany parytet wymiany akcji przy połączeniu z Emperią Holding na poziomie 3,76 jest sprawiedliwy i zostanie zaakceptowany przez rynek. Jednocześnie wykluczył poprawę parytetu.

"Uważam, że 3,76 to sprawiedliwy przelicznik, który będzie zaakceptowany przez rynek" - powiedział prezes Eurocashu. "Wykluczam poprawę parytetu" - dodał.

Tymczasem zarząd Emperii Holding ocenił przedstawione warunki jako "rażąco niekorzystne dla akcjonariuszy" i zdecydował o odrzuceniu oferty. Również analitycy oceniają, że oferta nie jest najlepsza z punktu widzenia dotychczasowych akcjonariuszy Emperii.

Eurocash przekazał Emperii Holding propozycję połączenia, proponując ustalenie parytetu wymiany akcji na 3,76 akcje połączeniowe wyemitowane przez Eurocash w zamian za jedną akcję Emperii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane