Eurocash chce otworzyć 6-8 hurtowni i 100 sklepów franczyzowych

Autor: www.dlahandlu.pl 29 lutego 2012 09:11

W 2012 r. Eurocash chce zwiększyć liczbę hurtowni cash & carry o około 6-8 placówek. Zarząd spółki zastrzega jednak, że ostateczna liczba nowych otwarć będzie uzależniona od procesu integracji ze Grupą Dystrybucyjną Tradis.

Liczba sklepów franczyzowych Delikatesy Centrum ma wzrosnąć o ok. 100 placówek. Natomiast w segmencie aktywnej dystrybucji KDWT spółka będzie kontynuować działania mające na celu wzrost sprzedaży artykułów impulsowych, co przyczyni się do wzrostu rentowności oraz poprawy dynamiki kapitału obrotowego.

- Z uwagi na konieczność integracji działalności spółek Premium Distributors oraz Pol Cater na poziomie operacyjnym, w opinii zarządu Eurocash, pełne efekty synergii związane z tą transakcją będą możliwe do osiągnięcia w ciągu 3 lat od przejęcia kontroli nad tymi spółkami - podał zarząd.

Po czterech kwartałach zysk netto grupy Eurocash wyniósł 134,4 mln zł wobec 128,4 mln zł rok wcześniej. Przychody grupy w samym czwartym kwartale wzrosły do 2,62 mld zł. Natomiast zysk operacyjny Eurocash w czwartym kwartale wzrósł do 84,4 mln zł z 73,9 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10924

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane