REKLAMA
REKLAMA

Eurocash: IV kwartał nie musi być słaby

Autor: Parkiet 9 listopada 2013 12:55

Integracja przejętego od Emperii Tradisu nadal obciąża wyniki Eurocashu. Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocashu mówi, że część struktur wciąż się dubluje, co powoduje dodatkowe koszty, a pełne efekty działań optymalizacyjnych będą widoczne po zaplanowanym na przyszły rok zintegrowaniu systemów logistycznych Tradisu i Delikatesów Centrum - informuje Parkiet.

REKLAMA
To jednak nie znaczy, że IV kwartał będzie słaby. Owczarek podkreśla, że w tej branży to tradycyjnie najlepszy w roku okres pod względem notowanych zysków i nie inaczej będzie w tym roku. Chociaż zaznacza jednocześnie, że rynek wciąż jest trudny i dodaje, że choć widać pewne oznaki poprawy w wybranych formatach, to jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o trwałej zmianie trendu.
Oprócz integracji Tradisu negatywny wpływ na wyniki trzeciego kwartału miało również zakończenie kontraktu ze Stokrotką. To sieć należąca do Emperii, która zdecydowała się postawić na własną logistykę, by uniknąć pośredników.
W efekcie skonsolidowana sprzedaż Eurocashu w III kwartale spadła o 3,6 proc., do 4,25 mld zł. EBITDA, czyli wynik operacyjny powiększony o amortyzację, poszła w dół o 8,2 proc., do ponad 115 mln zł. Z kolei zysk netto wzrósł o 10,7 proc., do prawie 74 mln zł. 

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4233

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA