PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Eurocash rozważa pozwanie Emperii

Autor: Parkiet 17 sierpnia 2011 09:21

Eurocash rozważa pozwanie Emperii

Eurocash pozwie Emperię, jeśli ta, w przypadku wydania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na przejęcie Tradisu, nie wyda mu akcji swojej grupy dystrybucyjnej - czytamy w Parkiecie.

Luis Amaral, prezes Eurocashu uważa, że zgoda UOKiK to tylko kwestia czasu. Eurocash chce sfinalizowania transakcji i nie wyklucza, że będzie także dochodzić odszkodowania od Emperii za ewentualne opóźnienia w jej realizacji transakcji, spowodowane sprzecznymi z umową działaniami Emperii - pisze Parkiet.

W ubiegłym tygodniu Emperia odstąpiła od umowy inwestycyjnej w sprawie sprzedaży Tradisu. Stwierdziła, że Eurocash nie zapłacił w ustalonym terminie określonej przez nią kwoty za przejęcie Tradisu i żąda zapłacenia odszkodowania w wysokości 200 mln zł.

Zdaniem Amarala, umowa obowiązuje dalej, a żądania Emperii są bezpodstawne. - Emperia wymieniła nam kwotę za Tradis, którą sama określiła. Umowa mówi jasno, że bazowa wartość transakcji, czyli 926 mln zł, może zostać zmieniona jedynie pod wpływem korekt audytora. Żadnego innego scenariusza nie możemy zaakceptować - mówi prezes Eurocash w wywiadzie dla Parkietu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9965

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane