PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Eurocash w trzy lata dostarczy produkty do restauracji Sphinksa za 98 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 10 grudnia 2012 13:18

Eurocash w trzy lata dostarczy produkty do restauracji Sphinksa za 98 mln zł

Sfinks Polska zawarł z Eurocash umowę o współpracy w zakresie zakupu, transportu i sprzedaży restauracjom spółki produktów wskazanych przez Sfinks Polska, wynika z komunikatu spółki. Wartość 3-letniej umowy oszacowano na 98 mln zł.


"Sfinks Polska zawarł z Eurocash umowę o współpracy w zakresie dystrybucji, przedmiotem której jest głównie świadczenie usługi dystrybucyjnej w tym m.in. zakupu produktów od dostawców, ich transport i sprzedaż do restauracji oraz dostarczanie produktów, zarówno do restauracji prowadzonych bezpośrednio przez spółkę, jak również podmioty działające w oparciu o zawarte ze Sfinks Polska umowy franczyzy lub umowy cywilno-prawne o podobnym charakterze" - czytamy w komunikacie.
Umowa dotyczy produktów centralnych pochodzących od wskazanego przez spółkę dostawcy, z którym Sfinks ma zawarte oddzielne umowy lub wytwarzanych na podstawie niejawnych receptur oraz produktów uzupełniających, podano także.
"Umowa wchodzi w życie nie później niż z dniem 01 stycznia 2013 r i obowiązywać będzie do dnia 31 grudnia 2015 r. (...)Szacunkowa wartość obrotu z dystrybutorem wyniesie 98 000 000,00 zł, w tym w wykonaniu usługi dostawy od podmiotów, z którymi Sfinks zawarł szczegółowe umowy, określające warunki sprzedaży, wyniesie około 80 000 000,00 zł w okresie 3 lat" - czytamy dalej.
Sfinks Polska to największa firma restauracyjna z sektora casual dining w kraju i jedna z największych w Europie. Spółka zarządza sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło. Na koniec września 2012 r. w ramach sieci Sfinksa w Polsce działały 53 restauracje franczyzowe, 43 restauracje zarządzane przez operatorów oraz 12 zarządzanych bezpośrednio przez spółkę. W 2011 r. przychody spółki wyniosły 171,7 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9614

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane