REKLAMA
REKLAMA

Eurocash wytoczył sprawę Emperii

Autor: GPWInfostrefa, portalspozywczy.pl 11 września 2011 13:08

Eurocash wytoczył sprawę Emperii

Jak informuje Eurocash, 10 września 2011 r. spółka wytoczyła powództwo przeciwko Emperii i P1. Eurocash chce, by trybunał arbitrażowy orzekł, iż "stosunek prawny wynikający z zawartej pomiędzy Emperia i Eurocash Umowy Inwestycyjnej istnieje".

REKLAMA

Eurocash wniósł o orzeczenie przez trybunał arbitrażowy, iż cena za udziały i akcje nabywane przez Eurocash w spółkach dystrybucyjnych kontrolowanych przez Emperia jest równa wartości bazowej określonej w umowie, czyli 925,97 mln zł, skorygowanej zgodnie z art. 7.9 umowy.

Jak informuje Eurocash, powództwo zostało wytoczone w terminie wyznaczonym Eurocash przez Sąd Okręgowy w Lublinie, IX Wydział Gospodarczy.
Przypomnijmy, że na początku września Sąd Okręgowy w Lublinie postanowił o zabezpieczeniu roszczenia Eurocash, w sprawie realizacji umowy z Emperia Holding, dotyczącej przejęcia grupy Tradis. Postanowienie sądu oznacza m.in., że udziały w spółkach: Tradis, Detal Koncept, Lewiatan Zachód, Lewiatan Północ, Drogerie Koliber, Euro Sklep oraz Partnerski Serwis Detaliczny nie mogą być sprzedawane, czy obciążane do zakończenia postępowania arbitrażowego w tej sprawie.

  • leon 2011-09-11 13:09:42

    Olac to Emperio idź własną drogą !!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA