PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Eurocash zgłosił do UOKiK wniosek o przejęcie sieci Mila

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2017 13:06

Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Eurocash S.A. z siedzibą w Komornikach kontroli nad spółką Domelius Limited z siedzibą w Nikozji, Republika Cypru. Przejęcie kontroli nastąpi poprzez nabycie przez Eurocash 100% udziałów w kapitale zakładowym Domelius - podał UOKiK.

Euroacsh jest spółką dominującą w grupie kapitałowej Eurocash, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sieci hurtowni niewyspecjalizowanych oraz hurtowni specjalizujących się w dystrybucji napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych i produktów impulsowych oraz innych produktów żywnościowych i nieżywnościowych. W niewielkim zakresie grupa Eurocash prowadzi także działalność na rynku detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Czytaj także: Mila wejdzie do Grupy Eurocash. Wartość transakcji to 350 mln zł

Domelius jest spółką holdingową, która nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej. Spółki zależne Domelius prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży AKCU poprzez sieć niewyspecjalizowanych sklepów detalicznych, działających pod marką „Mila”. Domelius jest spółką dominującą dla grupy kilku spółek z siedzibą w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Krupcio 2017-10-01 18:15:11

    Euorcash jest jak jedna wielka pijawa

  • Glen 2017-09-29 08:30:57

    Eurocash powinien dostac bana od UOKiK. Nie wolno pozwalac na zawlaszczanie polskiego rynku przez ta firme.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane