REKLAMA
REKLAMA

Firmy zajmujące się handlem planują zwiększyć zatrudnienie

www.portalspozywczy.pl 1 marca 2016 21:51

Najbliższe półrocze będzie wyjątkowo gorącym okresem na rynku pracy – pokazują wyniki badania Randstad „Plany Pracodawców”. Odsetek firm, które będą zwiększały zatrudnienie po raz kolejny wzrósł osiągając rekordowy poziom 36 proc. Aż 41 proc. firm zajmujących się handlem i naprawami planuje zwiększyć zatrudnienie.

REKLAMA

Po dużej fali podwyżek wynagrodzeń na przełomie roku, nadal duży odsetek pracodawców jest gotowych podnosić oferowane stawki. Z drugiej strony połowa firm ma trudności w zatrudnieniu osób o poszukiwanych kwalifikacjach. Według przedsiębiorców główne bariery w zatrudnieniu, to brak odpowiednich kompetencji kandydatów, ale też niemożność podołania ich oczekiwaniom finansowym.

Jak pokazują wyniki 29. edycji badania Plany Pracodawców, realizowanego przez Randstad we współpracy z TNS, w okresie trwającego półrocza rekordowa liczba firm - 36 proc. - chce zwiększać zatrudnienie. Jest to aż o 5 p.p. więcej niż w poprzednim kwartale, a zarazem najwyższy udział tej grupy w ogóle badanych w 7-letniej historii badania.  

Więcej: Portalspozywczy.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA