Food Care pozywa spółkę z grupy Maspex Wadowice za slogan "power is back!"

Autor: pr 19 stycznia 2015 10:00

FoodCare złożył pozew przeciw MWS, firmie z grupy Maspex Wadowice. FoodCare zarzuca MWS naruszenie majątkowych praw autorskich oraz popełnianie czynów nieuczciwej konkurencji, a także domaga się m.in. wycofania z obrotu znacznej części produktów marki TIGER oznaczonych jednocześnie sloganem „Power is Back!".

FoodCare wnioskuje także o odszkodowanie za bezpodstawne wykorzystanie sloganu i utworu opracowanych dla firmy w 2006 roku. Według szacunków spółki wartość przedmiotu sporu może sięgnąć nawet kilkudziesięciu milionów złotych.
Pozew FoodCare przeciw MWS został wniesiony do Sądu Okręgowego w Warszawie, Wydział XVI Gospodarczy. Sprawa dotyczy ochrony utworu (znaku graficznego) oraz sloganu „Power is back!", które wykorzystywane są przez MWS na napojach energetycznych TIGER. FoodCare ‒ jako uprawniony do sloganu i dysponent majątkowych praw autorskich do znaku graficznego „Power is back!" ‒ dochodzi przed sądem ochrony swoich praw do tego utworu i hasła. FoodCare żąda ponadto zaprzestania wprowadzania na rynek napojów marki TIGER z oznaczeniem „Power is back!" oraz usunięcia z rynku wszystkich puszek, na których widoczny jest wspomniany utwór oraz slogan. Ponadto, firma wnioskuje o publikację w prasie oświadczenia z przeprosinami, a także zasądzenie odszkodowania i wydanie uzyskanych korzyści majątkowych ‒ kwoty będą doprecyzowane w trakcie postępowania sądowego. Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.
Slogan oraz utwór (znak graficzny) „Power is back!" zostały opracowane dla firmy FoodCare w 2006 r. W latach 2006 - 2010 oznaczenie to oraz hasło było wykorzystywane na napojach energetycznych TIGER, produkowanych wówczas przez firmę FoodCare. Jednak od 2010 r. napoje tej marki produkowane są i sprzedawane przez spółki z grupy Maspex Wadowice m.in. MWS. Od tego czasu firma MWS wielokrotnie wykorzystywała utwór oraz slogan „Power is back!". 
Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11336

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane