PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Fundusze widzą w sieciach handlowych potencjał

Autor: dlahandlu.pl 25 stycznia 2011 06:59

Fundusze widzą w sieciach handlowych potencjał

Fundusze private equity (PE) inwestują w przedsięwzięcia, które mają określoną skalę, potencjał wzrostu i dobrą perspektywę wyjścia z inwestycji. Handel detaliczny takie perspektywy oferuje. Oczywiście rynek musiał dojrzeć do tego, aby fundusze PE zainteresowały się nim - mówi Krzysztof Badowski, partner zarządzający w firmie Roland Berger.


W Polsce funkcjonuje już kilka podmiotów o skali działania, która ustawia je na celowniku funduszy. Mimo wszystko przy wciąż relatywnie dużym rozdrobnieniu rynku detalicznego fundusze PE upatrują swojej szansy w istniejącym potencjale konsolidacji. I tym samym mamy zaadresowany drugi problem - potencjał wzrostu.
Jednocześnie duzi gracze międzynarodowi intensyfikują swoje strategie wieloformatowe - nasycenie w ramach dużych formatów powoduje, ze muszą wchodzić w formaty mniejsze - supermarketowe, mini supermarketowe czy o charakterze convenience. To dało funduszom perspektywę na atrakcyjne wyjście z inwestycji w ciągu kilku lat. Stąd duże zainteresowanie branżą, a właściwie kilkoma jej najatrakcyjniejszymi segmentami, czyli formatem convenience, supermarketami i mini-supermarketami - formatu, który z jednej strony przeżywa swój renesans.
W najbliższych latach zainteresowanie funduszy PE branżą detaliczną nie zmniejszy się. Na bazie kilku ostatnich inwestycji tworzone będą platformy konsolidacyjne, służące do dalszej integracji rynku detalicznego - podsumowuje analityk.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9308

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane