REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Fundusze widzą w sieciach handlowych potencjał

Autor: dlahandlu.pl 25 stycznia 2011 06:59

Fundusze widzą w sieciach handlowych potencjał

Fundusze private equity (PE) inwestują w przedsięwzięcia, które mają określoną skalę, potencjał wzrostu i dobrą perspektywę wyjścia z inwestycji. Handel detaliczny takie perspektywy oferuje. Oczywiście rynek musiał dojrzeć do tego, aby fundusze PE zainteresowały się nim - mówi Krzysztof Badowski, partner zarządzający w firmie Roland Berger.

REKLAMA

W Polsce funkcjonuje już kilka podmiotów o skali działania, która ustawia je na celowniku funduszy. Mimo wszystko przy wciąż relatywnie dużym rozdrobnieniu rynku detalicznego fundusze PE upatrują swojej szansy w istniejącym potencjale konsolidacji. I tym samym mamy zaadresowany drugi problem - potencjał wzrostu.
Jednocześnie duzi gracze międzynarodowi intensyfikują swoje strategie wieloformatowe - nasycenie w ramach dużych formatów powoduje, ze muszą wchodzić w formaty mniejsze - supermarketowe, mini supermarketowe czy o charakterze convenience. To dało funduszom perspektywę na atrakcyjne wyjście z inwestycji w ciągu kilku lat. Stąd duże zainteresowanie branżą, a właściwie kilkoma jej najatrakcyjniejszymi segmentami, czyli formatem convenience, supermarketami i mini-supermarketami - formatu, który z jednej strony przeżywa swój renesans.
W najbliższych latach zainteresowanie funduszy PE branżą detaliczną nie zmniejszy się. Na bazie kilku ostatnich inwestycji tworzone będą platformy konsolidacyjne, służące do dalszej integracji rynku detalicznego - podsumowuje analityk.WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    3,98

  • Śr

    3,03

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15793

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA