REKLAMA
REKLAMA

Galeria Metropolia ruszy najpóźniej na początku 2016 roku

Property News 25 lutego 2014 21:09

Planowana w Gdańsku Galeria Metropolia ma już wszelkie pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy. - Mamy dwie koncepcje oddania centrum do użytku. Pierwsza zakłada uruchomienie obiektu w III kwartale 2015 roku, druga - w I połowie 2016 - mówi Jan Szczygielski, pełnomocnik Centrum Hevelius Sp. z o.o.

REKLAMA
Inwestor przedsięwzięcia, spółka PB Górski, przy okazji remontu sąsiadującego z centrum handlowym dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz, wykonał już nowy peron oraz kładkę komunikacyjną. Zbudowany został również zbiornik retencyjny oraz połowa węzła wodnego Kuźniczki.

- Ruszyliśmy także z realizacją kolejnych sekcji związanych z fundamentowaniem budynku samej galerii - informuje Jan Szczygielski.

Proces komercjalizacji Galerii Metropolia rozpoczął się ok. 2 miesięcy temu. Obecnie wyłącznym agentem odpowiedzialnym za ten proces jest DTZ. Jan Szczygielski przekonuje, że galeria ma już zabezpieczonych najemców na mniejsze powierzchnie. Zakończono także wstępne rozmowy dotyczące wynajęcia największych lokali.

W ramach projektu powstanie też powierzchnia biurowa klasy A oraz hotel. Będzie to 3-gwiazdkowy obiekt ze 130 pokojami. - Nie mogę jeszcze zdradzić kto będzie jego operatorem, ponieważ wszystkie stosowne dokumenty nie zostały jeszcze podpisane, ale to znany międzynarodowy operator - podsumowuje Szczygielski.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA