REKLAMA
REKLAMA

Galerie w obiektach postindustrialnych przyciągają najemców i klientów

Autor: www.dlahandlu.pl 24 sierpnia 2011 17:18

- Od jakiegoś czasu na rynku obserwuje się adaptowanie starych przestrzeni przemysłowych i budynków pofabrycznych na potrzeby nowych inwestycji. Są to projekty bardziej czasochłonne, wymagające szerokiej wiedzy, gruntownego przygotowania i większych nakładów finansowych niż te budowane od podstaw. Ich przewagą jest historia lokalizacji - mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka, inwestora galerii Bawełnianka w Bełchatowie.

REKLAMA
- Projekt może uwzględniać rewitalizację całej istniejącej infrastruktury lub jednego z budynków, czy ważnych elementów konstrukcj. Ważne jest, aby zachować charakter i atmosferę modernizowanego miejsca. Obiekty, które powstały na skutek modernizacji terenów postindustrialnych, dziś cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem. Wyróżniają się one na tle inwestycji planowanych od podstaw oryginalnością - uważa Krzysztof Włuka.

Galeria Bawełnianka stanie w miejscu zakładów, które przez ponad sto lat kontynuowały tradycję włókienniczą miasta. - Sentyment bełchatowian do tego obiektu oraz historii silnie wpłynął na ostateczny projekt i charakter Bawełnianki, natomiast nie stanowił przeszkody dla inwestycji. Wręcz przeciwnie, badania wykonane przez Uniwersytet Łódzki dla spółki Bawełnianka wykazały, że ponad 75 proc. osób pozytywnie ocenia plan uruchomienia galerii w tym miejscu - dodaje prezes spółki Bawełnianka.


 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12365

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA