REKLAMA
REKLAMA

Gdańsk zamierza samodzielnie uregulować obecność reklam zewnętrznych

Autor: wirtualnemedia.pl 23 września 2015 10:37

Władze Gdańska rozpoczynają prace nad własną, miejską uchwałą krajobrazową, która ma zakończyć samowolę reklamową w przestrzeni miejskiej. Odpowiednie przepisy mają wejść w życie już wiosną 2016 roku - podały wirtualnemedia.pl

REKLAMA

Miasto może podjąć takie działania dzięki ustawie krajobrazowej, która właśnie weszła w życie. Pozwala ona samorządom lokalnym samodzielnie starać się o wysoką jakość przestrzeni publicznej.

24 września zaczynają się formalne prace nad nowymi regulacjami - będzie głosowana „Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów, z jakich mogą być wykonane na terenie miasta Gdańska”.

Po jej przyjęciu zostanie powołany specjalny zespół konsultantów, którzy nad tymi zasadami będą pracować. W jego skład wejdą m.in. przedstawiciele Biura Rozwoju Gdańska, Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, przedsiębiorców, Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej, Wydziału Urbanistyki Architektury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku czy Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego.

Władze miasta będą jednocześnie prowadzić z mieszkańcami miasta i wśród nich seminaria i warsztaty, konsultacje społeczne oraz badania opinii. Gdańszczanie będą mówić o tym, co powinno z ulic zniknąć, a co ma się na nich pojawić.

Wstępny projekt miejskiej uchwały ma być gotowy w grudniu tego roku, potem zostanie on zaopiniowany przez Pomorskiego  Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowa uchwała, według wstępnych założeń ma być gotowa i głosowana w marcu 2016 roku.

Gdańsk jest pierwszym miastem, które we własnym zakresie rozpoczyna prace nad miejskim aktem prawnym regulującym obecność reklam w przestrzeni publicznej.

  • stop niewolnictwu wPolsce 2015-09-23 13:40:00

    Oczywiście najpierw wezmą się za reklamy zachodnich sieci handlowych? Czy też postarają się zniszczyć mały lokalny handel?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA