REKLAMA
REKLAMA

Gemini Park Tychy stawia na polski kapitał

Autor: www.dlahandlu.pl 18 lipca 2016 10:07

Gemini Park Tychy stawia na kapitał polskiego pochodzenia. Przedsiębiorcą, który odpowiada za projekt jest Rafał Sonik – właściciel firmy Gemini Holding, która ma w swoim portfolio dwa funkcjonujące centra handlowe – w Tarnowie i Bielsku-Białej. Kredyt potrzebny do realizacji inwestycji w wysokości blisko 65 mln euro został udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

REKLAMA

Projekt architektoniczny tyskiego Gemini został stworzony przez polską pracownię Vide Studio.

– Vide Studio to biuro projektowe z Krakowa, które specjalizuje się w projektowaniu  min. obiektów handlowo-usługowych. Projekty naszego autorstwa znajdują się w całej Polsce, m.in. w Rybniku, Zielonej Górze, Piotrkowie, Żyrardowie. Dla Gemini Holding zaprojektowaliśmy zarówno rozbudowę Gemini Park w Bielsku-Białej, jak i imponujące rozmachem centrum handlowe Gemini Park Tychy. Obiekt ten jest duży, ale pasaże mają ludzką skalę i są przyjazne dla klientów. Mają one mieć charakter miejskiej ulicy. Dzięki zróżnicowanym przestrzeniom, placom w charakterystycznych punktach oraz licznym świetlikom, pomimo swojej długości pasaże nie są monotonne. Są za to pełne światła, atrakcji i nie ograniczają się tylko do funkcji wejścia do sklepów – mówi Wojciech Kurzak, architekt, Vide Studio.

Budowa obiektu rozpoczęła się w styczniu br. Za nią także odpowiedzialne są polskie firmy. Generalnymi wykonawcami są: Trans-Ziem oraz Mostostal Zabrze GPBP.

Gemini  Park Tychy realizowane jest jako część koncepcji Power Center. Obiekt wpisze się w już istniejącą destynację handlową znaną od lat i rozpoznawalną wśród mieszkańców Tychów oraz pobliskich miejscowości. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego obiektu funkcjonują już Tesco, OBI, Saturn, a wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, która łącznie wyniesie 60 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Gemini Park Tychy to najnowszy projekt krakowskiego dewelopera Gemini Holding. Otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2017 roku.

 

  • patriot 2016-07-18 19:32:41

    miejmy nadzieje ze pan Sonik najemcow sklepów tez bedzie dobierał na podstawie pochodzenia kapitału. tzn. w pierwszej kolejnosci bedzie bral pod uwage firmy z polskim kapitalem. a nie tak jak u mnie w miescie buduje sie galeria handlowa i przyszli klienci w glosowaniu internetowym zadecydowali ze znajdzie sie tam francuski carrefour bo tanio. potrzebujemy wlasnie takich przedsiebiorcow jak pan Sonik, a nie jakichs kulczykow wejchertow i innych pseudobiznesmenow.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA