Ghelamco chce inwestować w centra handlowe

Property News 18 maja 2012 17:21

Mamy już trzy tereny w pobliżu Warszawy, o powierzchni ok. 12 tys. mkw. każdy, które przeznaczy pod budowę centrów handlowych - zapowiedział na sesji dotyczącej rynku nieruchomości komercyjnych, odbywającej się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Centralną i Wschodnią, Ghelamco.

Obiekty będą mieć 10-12 tys. mkw. powierzchni. Mają to być centra typu „street mall".
- Polska jest dużym krajem, z miejscem dla wielu deweloperów. Wzrost w sektorze handlowym jest perspektywą na przyszłość całego rynku nieruchomości komercyjnych - wyjaśnia Jeroen van der Toolen.
Jak dodaje, możliwość rozbudowy portfolio biurowego spółki w Polsce w końcu będzie ograniczona, więc zdecydowano o poszerzeniu działalności. - Wewnętrzną decyzję o wejściu w ten segment podjęliśmy w ubiegłym roku. Oczekujemy na duże zyski - tłumaczy Jeroen van der Toolen.
Dyrektor Ghelamco wyjaśnia, że do inwestycji w sektorze handlowym zachęciły spółkę także pozytywne wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej w naszym kraju. Poza tym przeprowadzone przez firmę badania rynkowe wskazują na ciągły popyt na powierzchnie w centrach handlowych. - Widzimy jednak, że najemcy nie chcą już wchodzić tylko do wielkich obiektów. Wielu z nich preferuje mniejsze i tańsze lokale - zaznacza.
Jeroen van der Toolen wyjaśnia, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji handlowej, spółka chce mieć połowę zaplanowanej powierzchni już wynajętej.
Inwestycje będą realizowane z udziałem środków bankowych. W tym roku spółka ma otrzymać drugą transzę kredytu w wysokości 130 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizacje inwestycji oraz zakup gruntów.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane