REKLAMA
REKLAMA

Ghelamco wchodzi w budowę minigalerii. Będzie konkurować z Czerwoną Torebką?

Property News 24 maja 2012 21:18

Ghelamco wchodzi w budowę minigalerii. Będzie konkurować z Czerwoną Torebką?

Spółka Ghelamco, która do tej pory specjalizowała się w projektach biurowych, ogłosiła plan budowy centrum handlowego w podwarszawskich Łomiankach. To pierwsza, ale nie ostatnia inwestycja dewelopera w okolicach stolicy. - Mamy już trzy tereny w pobliżu Warszawy, które przeznaczymy pod budowę obiektów handlowych - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Centralną i Wschodnią, Ghelamco.

REKLAMA
Inwestycja planowana jest na terenie przemysłowym po dawnych Zakładach Drzewnych. Deweloper złożył już wniosek o warunki zabudowy.

W ramach inwestycji o powierzchni najmu ok. 10-12 tys. mkw. powstanie także zielony skwer, plac zabaw dla dzieci oraz nowoczesne centrum fitness o powierzchni ok. 1,5 tys. mkw. ze ścianką wspinaczkową, salami do gry w squasha i badmintona. Znajdą się tu liczne restauracje i kawiarnie. Do każdego lokalu można będzie wejść bezpośrednio z ulicy.

Deweloper przewidział także parking dla samochodów i rowerów, a lokalizacja ośrodka w centrum umożliwi mieszkańcom dotarcie do obiektu również piechotą.

Autorem projektu jest prezes firmy projektowej Arch Magic - Paweł Graliński.

Jak informuje Ghelamco powierzchnie planowanych przez spółkę obiektów handlowych oscylować będą w granicach 10 - 12 tys. mkw. i stanowią alternatywę dla typowych, wielkoformatowych centrów handlowych.

Propozycja dewelopera przewiduje wyłącznie zabudowę niską, maksymalnie dwukondygnacyjną, ale tylko w tych fragmentach inwestycji, gdzie planowana jest część rekreacyjno-sportowa oraz usług medycznych. Takie obiekty sprawdziły się już za granicą i z powodzeniem służą mieszkańcom jako łatwo osiągalne, osiedlowe ośrodki usługowo-handlowe.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA