REKLAMA
REKLAMA

GlaxoSmithKline wycofuje NiQuitin z Polski

Autor: wyborcza.biz 21 lutego 2014 16:16

GlaxoSmithKline wycofuje NiQuitin z Polski. NiQuitin czasowo ma zniknąć z półek aptek i sklepów. Jak poinformował producent, amerykańska fabryka NiQuitin nie spełniła standardów - podaje wyborcza.biz.

REKLAMA
Wyborcza.biz informuje, że firma GlaxoSmithKline Consumer Healthcare ogłosiła, iż dobrowolnie wycofuje partię tego środka leczniczego z dystrybucji w naszym kraju. Informacja została już przekazana do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Czasowo wycofywane będą pastylki NiQuitin 2 mg i 4 mg oraz tabletki NiQuitin Mini 1,5 mg i 4 mg. Dostępne pozostają produkty nikotynowej terapii zastępczej: plastry NiQuitin i NiQuitin Przezroczysty oraz NiQuitin Miętowe Listki.
Jak podaje firma, w chwili publikacji decyzji w aptekach i na rynku pozaaptecznym znajdowało się łącznie około 125 tys. opakowań pastylek NiQuitin i tabletek NiQuitin MINI, w tym około 12 tys. w sprzedaży pozaaptecznej.
GlaxoSmithKline informuje, że to konsekwencja stwierdzenia odchyleń od standardów jakościowych w procesie produkcji tych preparatów w fabryce w Aiken w Stanach Zjednoczonych.
Firma zapewnia, że produkty są bezpieczne, ponieważ przeprowadzona analiza jakościowa samych produktów finalnych dopuszczonych do sprzedaży potwierdziła, że spełniają one wszystkie normy i są bezpieczne dla zdrowia. Osoby, które posiadają w tej chwili opakowania wycofywanych produktów, mogą bezpiecznie dokończyć ich stosowanie.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA