REKLAMA
REKLAMA

Google testuje cyfrowy portfel

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 8 marca 2016 12:53

Google testuje cyfrowy portfel Fot. za Google

Google jest w trakcie testowania tzw. cyfrowego portfela, który ma usprawnić proces dokonywania płatności przy kasie. Nowy system został zaprojektowany tak, aby płacić bez potrzeby sięgania po gotówkę, kartę płatniczą czy smarfton.

REKLAMA

Google chce wyeliminować potrzebę sięgania po smartfon przy dokonywaniu płatności. Ma się to udać dzięki aplikacji Hands Free, gdzie kluczową rolę w procesie docelowo odgrywać będzie rozpoznawanie twarzy. Rozwiązanie jest obecnie testowane w Dolinie Krzemowej.

W oparciu o technologie lokalizacyjne (Bluetooth, WiFi, lokalizację dzięki sieci komórkowej, GPS) Google ustala położenie klienta i „melduje” go w placówce handlowej uczestniczącej w systemie. Użytkownik podchodzi do kasy i mówi „zapłacę z Google”, ewentualnie podaje swoje inicjały, a sprzedawca wybiera w swojej aplikacji profil klienta i finalizuje transakcję.

Google chce także zainstalować kamery w kilku sklepach, które pomogą sprawdzić, czy smartfon i użytkownik są ze sobą jeszcze przed płatnością, a następnie potwierdzi tożsamość użytkownika, porównując zdjęcie z aplikacji Hands Free. W ten sposób przyspieszono by jeszcze proces płatności.
Dane i zdjęcia z Hands-Free nie byłyby przechowywane przez Google.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA