REKLAMA
REKLAMA

Grupa Muszkieterów może nie tylko sprzedawać, ale także produkować żywność w Polsce

Autor: portalspozywczy.pl 13 września 2010 20:45

W 2009 r. obroty Grupy Muszkieterów wygenerowane przez zakłady produkcyjne należących do firmy wyniosły 2,9 mld euro. 60 fabryk działających we Francji plasuje Grupę wśród 10 największych wytwórców żywności w kraju. Jak dowiedział się portalspozywczy.pl. w przyszłości zakłady Grupy mogą pojawić się także w Polsce.

REKLAMA

Grupa Muszkieterów, do której należą w Polsce sieci sklepów Inter- i Bricomarché wytwarza w swoich zakładach produkty mięsne, mleczne, napoje, warzywa i owoce, pieczywo, oleje oraz przyprawy. Co ciekawe Grupa jest największym armatorem we Francji. - Dzięki temu w ofercie mamy ryby oraz owoce morza z połowów realizowanych przez własną flotę - mówi Philippe Jammes, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów (ITM).

- Największym siecią wchodzącą w skład Grupy Muszkieterów jest Intermarché dlatego większość naszych fabryk produkuje żywność. Najważniejszą kategorię w tych sklepach stanowią produkty świeże stąd przewaga tego typu asortymentu - dodaje.

W 2009 roku Grupa Muszkieterów zrealizowała całkowity obrót w wysokości 34 mld euro. Obrót zrealizowany przez zakłady produkcyjne wyniósł 2,9 mld euro. We Francji funkcjonuje 60 fabryk, które zapewniają miejsce pracy dla 9000 osób.

Własne zakłady to duże korzyści dla Grupy. - Produkcja żywności zapewnia nadzorowanie całego łańcucha logistycznego. Dzięki temu możemy zapewnić wysoką jakość oraz niskie ceny produktów, które oferujemy jako marki własne. Własna produkcja żywności to również sposób na uniezależnienie się od międzynarodowych koncernów spożywczych - tłumaczy Philippe Jammes.

Philippe Jammes wyjaśnia, że obecnie Grupa nie rozważa uruchomienia zakładu produkcyjnego w Polsce. Nie prowadzi także również rozmów w sprawie przejęcia działającego producenta. - W dalszej perspektywie nie wykluczamy jednak możliwości działań na tym polu. Będziemy rozważać wsparcie małych producentów. To powinno zapewnić im przetrwanie na rynku, a nam dywersyfikację dostaw - tłumaczy dyrektor generalny Grupy Muszkieterów.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA