Grupa OFZ notuje 19-proc. wzrost sprzedaży i zamyka nierentowne sklepy

Autor: www.dlahandlu.pl 14 lipca 2016 17:27

Grupa OFZ notuje 19-proc. wzrost sprzedaży i zamyka nierentowne sklepy fot. Organic Farma Zdrowia

W czerwcu i drugim kwartale roku Grupa Organic Farma Zdrowia wypracowała kolejne wzrosty sprzedaży w stosunku do porównywalnego okresu roku ubiegłego, dzięki czemu sprzedaż Grupy za pierwsze półrocze wyniosła 47 mln zł ( wzrost o 19,2 proc.). Sprzedaż spółki Organic Farma Zdrowia to 27,7 mln zł (wzrost o 2 proc.), a sprzedaż Eko-Wital wyniosła 22,8 mln zł (wzrost o 51 proc.)

- Niższa od zwyczajowej dynamika wzrostu sprzedaży Spółki Organic Farma Zdrowia S.A., wynika głównie z faktu zamknięcia na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, czterech nierentownych sklepów - komentuje spółka.

W czerwcu Grupa OFZ wprowadziła do oferty kolejne nowe produkty ekologiczne między innymi pochodzące od nowych dostawców ze Sri Lanki i Korei Południowej – kontrahentów pozyskanych przez spółkę zależną Eko-Wital.

Organic Farma Zdrowia to największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. 6 lipca br. EcorNaturaSi S.p.A., jeden z największych dystrybutorów żywności ekologicznej oraz produktów biodynamicznych w Europie, został strategicznym inwestorem Organic Farma Zdrowia S.A. Włoska grupa nabyła łącznie 63,4 proc. akcji spółki za 39,07 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11084

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane