GTC wynajęło blisko 17 tys. mkw. w planowanych centrach handlowych

Property News 5 września 2013 11:02

Spółka Globe Trade Centre SA podpisała listy intencyjne z LPP SA oraz Cinema City International dotyczące wynajmu łącznie ponad 16,7 tys. m kw. powierzchni w najnowszych centrach handlowych planowanych przez dewelopera w Warszawie.

Oba projekty znajdują się w końcowych etapach projektowych. Cinema City International, wstępnie porozumiał się z GTC w sprawie wynajmu ponad 4 tys. mkw. powierzchni w Galerii Wilanów oraz ponad 3,3 tys. mkw. w Galerii Białołęka.

- W Wilanowie zaplanowano 12 sal kinowych. Z kolei na Białołęce powstanie multipleks Cinema City z 11 ekranami - wyjaśnia Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC.

Spółka podpisała także porozumienie w sprawie wynajmu powierzchni przez LPP SA, właściciela takich marek odzieżowych jak Reserved, House, Cropp, Mohito, a także bardzo udanie debiutującej najnowszej marki LPP - Sinsay, oraz sieci salonów z artykułami wyposażenia wnętrz Home&You. LPP wynajmie od GTC ponad 4,6 tys. mkw. w Galerii Wilanów oraz ponad 4,7 tys. mkw. w Galerii Białołęka. Największymi sklepami spółki w obu galeriach będą sklepy flagowe odzieżowej marki Reserved.

- Podpisanie listów intencyjnych z LPP i Cinema City jest dla nas bardzo istotnym krokiem w komercjalizacji obu projektów. Równocześnie rozmawiamy z innymi kluczowymi najemcami powierzchni w obu galeriach - dodał Jacek Wachowicz.

Doradcą GTC w rozmowach z LPP była firma Jones Lang LaSalle.

Oba projekty, Galeria Wilanów i Galeria Białołęka, są w końcowych stadiach prac poprzedzających rozpoczęcie budowy. GTC zakłada, że Galeria Białołęka otworzy swoje podwoje w 2015 r., a jej odpowiedniczka w Wilanowie - rok później.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane