REKLAMA
REKLAMA

Henio zniknie z reklam Tesco, bo do gry wchodzi nowa agencja

Autor: Presserwis 18 marca 2014 11:02

W prowadzonym od początku br. przetargu na kompleksową obsługę reklamową sieci Tesco pozostała agencja Red8 - wynika z ustaleń "Presserwisu".

REKLAMA
Wiadomo, że nie wygra go agencja PZL, która była autorem koncepcji z udziałem postaci Henia i Krysi.
Z naszych ustaleń wynika, że umowa Tesco z Red8 nie została jeszcze podpisana, trwają jednak finalne negocjacje. Pozostałe agencje biorące udział w tym przetargu, czyli: Brain, Grandes Kochonos i PZL otrzymały od klienta zawiadomienie, że wobec nich procedury przetargowe zostały zakończone. Wcześniej do przetargu została jeszcze zaproszona agencja DDB, ale nie zdecydowała się ona na udział.

W ten sposób prawdopodobnie zakończy się kilkuletnia współpraca Tesco z agencją PZL, która była autorem koncepcji kreatywnej z udziałem bohaterów marki: Henia i Krysi. Z informacji "Presserwisu" wynika, że pomysł ten z nową agencją nie będzie kontynuowany.

Tesco i Red8 nie chcą komentować naszych ustaleń.

Według branży rezygnacja z Henia i Krysi w reklamach Tesco to zły pomysł. - Bardzo lubiłem ten koncept, bo był jednym z ostatnich, które się w polskiej reklamie w ogóle dało oglądać - mówi Michał Nowosielski, dyrektor kreacji BBDO Warszawa. - Nie wydaje mi się, by już się przeżył czy wyczerpał. Jeszcze wiele można było z niego wycisnąć. To dziwne, że koncepty słabe żyją bardzo długo, a dobre zamieniane są na gorsze, tak jak to stało się w przypadku Biedronki - komentuje Nowosielski dla Presserwisu.
  • ... 2014-03-19 08:09:20

    I całe szczęście, bo te reklamy z Heniem były zdecydowanie bardziej głupie, niż śmieszne. Ilekroć widziałem tą postać, odnosiłem wrażenie, że jest "specjalnej troski".

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11653

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA